ihsvewyestion
ihsvewyestion ihsvewyestion
  • 22-03-2017
  • Mathematics
contestada

Picture above is question answer for brainliest : It has to be the correct answer.

Picture above is question answer for brainliest It has to be the correct answer class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-03-2017
I hope this helps you



1 qt=2pt


4 qt=8pt=1 gal



if 1 gal 8pt



0,625 gal ? pt



?=0,625×8


?=5


Answer Link

Otras preguntas

Review lines 71-100. What are some examples of language the author uses to describe the setting? Why is the setting important to the story? The Ravine
try to work this out
expand the expression 2x (3y+z)​
An isolated agricultural country has two distinct regions: a lowland plain and an upland of rugged hills. On one unit of land on the PLAIN, a farmer can raise 1
5 ZOOM 16. Mr. Kitchen is purchasing 1.75 pounds of meat that costs $2.80 per pound. How much change should Mr. Kitchen receive if he gives the cashier $20.00
-. ¿Cuál es el mensaje principal del poema? Utiliza detalles del texto para explicar cómo se desarrolla el mensaje principal en el poema.
Question 2 (1 point) What part of the plot structure is where the setting and characters are introduced? Exposition Initiating event Rising action Climax Fallin
A 4-cup bottle of fabric softener costs $2.56. What is the price per fluid ounce?
what was the importance of the Strait of the Dardanelles. IN DETAIL
Using complete sentences, describe the central economic problem facing all humans. Why does this require people to make choices? How can this result in opportun