victorgaza075 victorgaza075
  • 25-02-2015
  • Mathematics
contestada

at the local grocery store ,a 16-ounce bottle of apple juice costs$3.20 what is the cost of the apple juice

Respuesta :

janie24k janie24k
  • 25-02-2015
$3.20 trick question.
Answer Link

Otras preguntas

When a user stores data in "the cloud", the data is stored on the user's premise in what is called a "cloud server"?
plz help ill give u brainlist
If multiple honeypots are connected to form a larger network, what term is used to describe the network?
A friend borrowed 5 different movies from the lib. in how many different orders can they watch the movies
Ramon rented a sprayer and a generator. On his first job, he used each piece of equipment for 6 hours at a total cost of $90. On his second job, he used the
If multiple honeypots are connected to form a larger network, what term is used to describe the network?
A rancher has 1,800 linear feet of fencing and wants to enclose a rectangular field and then divide it into two equal pastures with one internal fence parallel
Solve the question (equation) 0.3r=96
the equation m = 0.3048f gives the relationship between m meters and f feet. Express 9 feet in meters.Round your answers to the nearest thousandth
Forecasting weather can be difficult. So, meteorologists must rely on ____. A.)computer analyses. B.)weather station data. C.)personal knowledge. D.)all of