Mathwiz1231
Mathwiz1231 Mathwiz1231
  • 24-05-2017
  • Mathematics
contestada

A box of 12 tacos cost $9.99. At this rate, how much does one taco cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-05-2017
One taco would cost about $1.20.
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following doctors wouldn’t normally treat a person over the age of 18
Prepaid rent 2,700  4,400  1,700 (D)Accounts payable 42,000  35,500  6,500 (I)Income tax payable 4,700  8,500  3,800 (D)Required:Prepare the operating activitie
Use the graph to answer the question. What is [tex]\frac{AD}{AB}[/tex] in simplest form? A. [tex]\frac{10}{3}[/tex] B. [tex]\frac{1}{3}[/tex] C. [tex]\frac{17}{
What is a good thesis for Romeo and Juliet? Would debating whether or not Romeo and Juliet is pedophilia?
talambuhay ni francisco Balagtas Baltazar​
Andy Tyre manages Tyre's Wheels, Inc. Andy has received an order for 1000 standard wheels and 1200 deluxe wheels for next month, and for 750 standard wheels and
what does the circulatory system do for the stomach
1. The first compact microwave ovens were sold in 1960. Not everybody used them until the 1980's. a. for b. and c. or d. comma/but E. Because 2. For centurie
Select the net ionic equation for the reaction that occurs when magnesium sulfate and nickel(II) nitrate are mixed. a. Ni2+(aq) + SO4^2- → NISO2 (s) + O2 (g).
According to Lincoln, what issue occupied the thoughts of people at the time of the first inaugural address?