jazzyq108
jazzyq108 jazzyq108
  • 24-05-2017
  • Mathematics
contestada

Connor Drosick loves pretzels and takes a bag to work each day. He recently purhcased a 32-ounce bag for 1.99. determine the unit price

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-05-2017
0.0621875 dollars per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Write code that does the following: opens an output file with the filename numbers.txt , uses a loop to write the numbers 1 through 100 to the file, and then cl
How is the mean the point where the data set is balanced?
which two types of RNA pair up using a codon-Anti codon link?
which key should you press to change the cell contents to your typed data
I need help on how to do this step by step. Thanks!
What decimal is in between 1.5 and 1.7? Please do not say 1.6 because it is not an answer choice on my homework! A) 1.25 B) 1.625 C) 1.75 D) 1.83
Which statement reflects inherent bias in reading and learning about our world?
In a similar way to oxidation-reduction reactions, half-reactions can be written for electrochemical reactions. TRUE or FALSE
The molecular clock indicates that humans and chimpanzees diverged about ____ mya.
Coach pena had one and a half pizzas left after the football team finished eating. He gave one third of the leftover pizza to the bus driver.What fraction of a