Seudónimo Seudónimo
  • 25-05-2017
  • Mathematics
contestada

4 tomatoes cost 3.40. What is the unit rate?

Respuesta :

pepetheskunkcat
pepetheskunkcat pepetheskunkcat
  • 25-05-2017
3.40/4= $0.85 per tomato
Answer Link
SirEndernow
SirEndernow SirEndernow
  • 25-05-2017
85 cents each, 3.00/4 is 0.75 and 0.40/4 is 0.10.
Answer Link

Otras preguntas

A pizza delivery guy takes about four hours to deliver 62 pizzas on his route. He earns $.20 for each pizza he deliveries how much money does a pizza delivery g
Which type of silicate mineral is quartz? a. chain b. sheet c. framework d. independent tetrahedral
Twenty pounds of a salt-water solution contains fifteen percent salt. how much salt is in the water? 1.5 lb
If the cell could no longer produce atp, what would be the effect on the sarcoplasmic reticulum?
What number divided by -4 =64?
Carbon dioxide can be represented by the chemical formula
Which characteristics help enable plants to survive on earth ?
Sam's new room is square, and each side measures 15 feet. what is the area of the room?
Jerry has been bodybuilding to improve his overall physique. today he is doing max leg reps. as he performs plantar flexion, his gastrocnemius alone cannot move
Which of the following lists includes only abiotic factors? A. animals, plants, fungi, protists B. temperature, cells, nutrients, sunlight C. temperatu