SansTheSkeltonUT
SansTheSkeltonUT
25-05-2017
Mathematics
contestada
Math help? 15 Points
Respuesta :
pepetheskunkcat
pepetheskunkcat
25-05-2017
The answer is B. $0.25/1 oz.
Answer Link
sierravanesa
sierravanesa
25-05-2017
its the third one you divide 16 by 4 and thats $1 for 4 ounces
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 41+ )
Otras preguntas
Which function is graphed? [-x+4, x<2 OB. y(x²+4.x<2 -x+4,x22 OC. y-x²+4.x22 [-x+4,X>2 (x²+4.x>2 -x+4, x≤2 OD. y- 00 40 L to 8 6 19 2 • ON O 0 2 4 4
Test Question: Read the excerpt from "The Gift of the Magi." "For there lay The Combs-the set of combs, side and back, that Della had worshipped long in a Broad
answer correctly!! please and thank you!!
keen ('kEn) adj. [English] 1having a sharp edge or point 2full of enthusiasm 3having or showing mental sharpness 4very nice What is the meaning of the word keen
An air traffic controller is tracking two planes. to start, plane a was at an altitude of 414 meters, and plane b was just taking off. plane a is gaining 15 met
avas sister is 9 years less than twice avas age b
geometry question, surface area of a triangular prism,
The rise of nationalism is evident through all the following except Multiple Choice A. Increased domestic lending. the election of President Trump. B.WTO prote
Kylie records the number of hours she works in her after-school job each week and then graphs the function that models the situation. Use the graph to determine
"Use the marks on each diagram to name the congruent segments and congruent angles use the correct notation"