aalayah2 aalayah2
  • 22-07-2017
  • Mathematics
contestada

Mr. Carr has to buy each of his 24 students a flash drive. Each flash drive costs $12. How much will he spend?

Respuesta :

kenziekapeck
kenziekapeck kenziekapeck
  • 22-07-2017
Me Carr will spend $288
Answer Link
mathmath876
mathmath876 mathmath876
  • 03-09-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

$228

Answer Link

Otras preguntas

how to solve 5x+5(7) as a factor expression
a large portion of china's food comes from the
Which city-state is still a major city in Greece today? A. Sparta B. Athens C. Corinth D. Thebes
the sum of three decimal numbers is 6.exactly one of the numbers is less than one.what could those numbers be?
You earn $35 for washing 7 cars how much do you earn for washing 4 cars
what is 0.803 in a percent
how many does 9 go into 67
how do you complete a Lewis dot diagram
Why would you find nomadic herders in the northern and western region's of Mongolia and china? A. climate is wet and grasslands are abundant B . climate is drie
Can someone please help me i really need help!