inpsa3035012 inpsa3035012
  • 22-01-2024
  • Mathematics
contestada

Rashed bought 4.5 kilos of apples. Each kilo is $1.68. How much did Rashed spend on apples.

Respuesta :

Chatreshkapindra69 Chatreshkapindra69
  • 22-01-2024

Answer:

Step-by-step explanation:

168*4.5=756

so, 1.68*4.5= two decimal points so, $7.56

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ASAP!!! NEED HELP ON EXAM !! will give brainliest !! Which element is necessary to form a protein molecule but not a carbohydrate molecule? Question
A good letter of recommendation: A. describes a student's personal upbringing. B. includes a course history. C. is no more than one page long. D. conveys unique
What is OPEC and how did it impact the world in 1973?
Can someone help me with this question
16+36= distributive property
Formal education that involves instruction by specially trained teachers who follow officially recognized policies is called....b. school choice.d. tracking.C.h
36. Which of the following indicates the final step of the selling process, in which the salesperson ensures delivery schedules are met, goods or services perfo
Jayla planted a tomato plant. It is now 3 inches tall and growing at a rate of 2 inches per week. When it is 13 inches tall she will need to stake it so it won'
Which of the following is a landform that can be found in Florida? I. coastlines II. glaciers III. dunes IV. lakes A. II and IV only B. I and II only C. I
Which piece of evidence from the article explains WHY the sun has a larger force of gravity than the Earth? (A) Isaac Newton, an English scientist, discovered