liss18 liss18
  • 22-08-2017
  • Mathematics
contestada

Jill spend $15 on diapers. If they cost $5 a package, how many packages did she buy ?

Respuesta :

ambercolee7 ambercolee7
  • 22-08-2017
The answer is three.
Answer Link
Middel17
Middel17 Middel17
  • 22-08-2017
She got 3, 3x5 is 15 3 groups each one is 5 dollars each
Answer Link

Otras preguntas

What determined where people would settle as they moved westward ?
The Civil Rights Acts of 1964 and 1968 helped end discrimination in hiring and wage rates. True or False?
what is 0.84 as a fraction in simplest form
Why does Weedon Scott almost kill White Fang? A. Weedon Scott doubts that White Fang can be civilized. B. Weedon Scott is seriously wounded by White Fang. C
what is the 6th planet from the sun?
The early emperors of the Ming Dynasty were able to have much influence on East Asia and Southeast Asia because they
To establish the Intermediate Nuclear Forces Treaty, Reagan negotiated with A. Yeltsin. B. Gorbachev. C. Khomeini. D. Brzezinski.
solve for x and graph: show your work! -9x -30 < 15?
Rectangle swim pool was 9 meters wide with surface area of 90 square meters. What's length of the pool?
When Martin Luther King, Jr., took his campaign for justice to the North, what did he discover were the major problems there? A. poorly trained teachers in the