itzelflores11
itzelflores11
23-08-2017
Mathematics
contestada
16oz to $4.88 unit rate
Respuesta :
musiclover10045
musiclover10045
23-08-2017
divide 4.88 by 16 to get unit rate
4.88/16 = 0.305 per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
Computers work on the garbage-in, garbage-out concept. Comment
If you can show the work please its due in 1 hour 15 points and marking brainliest.
write the following decimal number in word 0.969?
Use the graph to complete the statement. O is the origin. T<2,1> ο r(90°,O) : (4,-1)
Some of the smallest cells in the human body are red blood cells. They make up nearly half the volume of blood. A typical red blood cell is 8 µm across. The lar
Find the length of the third side. If necessary, round to the nearest tenth. 6 8 PLS HELP
The graph of a relation is shown. Which of these values could be the slope of the line? Select two options. -2 -8/5 0 7/4 3
transmits data wirelessly via infrared (IR) light waves. As O A. RFID B. Ethernet O C. Bluetooth D. IrDA Reset Selection
explain why in the morning plant leaves are moisten
Supply chain analysis of Coca-Cola in Vietnam. And draw lessons for other bottled water companies.