reily11
reily11 reily11
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

A deli sells a sandwich spread for $6.40 per pound how much do you have to pay for 24 ounces of the spread?

Respuesta :

jordanmelis
jordanmelis jordanmelis
  • 24-08-2017
24 ounces of spread would cost you $9.60
Answer Link

Otras preguntas

3.006 rounded to the nearest tenth
Why can't there be a number lower than absolute zero
why do you think people choose to settle in area with abundant natural resources
please help 7 1/5 - 6 2/5
How did the age of enlightenment play a role in independence?
an terrestrial four-link food chain with a lion as top predator
Multi-step: A perfect score on a test with 25 questions is 100. Each question is worth the same number of points. a. How many points is each question on the tes
0.15=0.150 true or false
how is 16/7 simplified???????
Evan said that the difference between two negative numbers must be negative. Was he right?