anishak398 anishak398
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

4 pounds of apples cost $1.96. Find the average rate

Respuesta :

madelinecooneyov5vjq madelinecooneyov5vjq
  • 24-08-2017
1.96 divided by 4 = $0.49 per pound of apples
Answer Link

Otras preguntas

Sean's car used 8 gallons of gasoline to travel 340 miles. After a mechanic worked on the car, it used 7 gallons of gasoline to travel 350 miles. If the price o
A car is traveling at a constant velocity of 60 km/h for 4 hours. Choose the correct statement about the acceleration of the car. A) The acceleration of this
is respect more important or is money more important?Explain Why
¿que efecto tienen las condiciones ambientales sobre las especies
Please answer 3-7 I don't get it
write this sentence into an inequality.- The weight limit of the desk is a maximum of 40 pounds. PLZ TELL ME QUICK
Why were Africans considered inferior or lower than white people?
Arrange the parabolas with respect to the position of their vertices from left to right.
Quotation marks are a type of punctuation that can be used to indicate _____ or _____. seriousness; importance sarcasm; irony names; proper nouns details; imag
what is habitat quality