PENGUINS1
PENGUINS1 PENGUINS1
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

A shop keeper bought 26 apples from a fruit vendor for $37.70. How much did each apple cost?

Respuesta :

bEASTMODE1102 bEASTMODE1102
  • 24-08-2017
You have to divide 37.70. By 26
Answer Link
idalis101
idalis101 idalis101
  • 24-08-2017
i think the answer is .69 cents 

Answer Link

Otras preguntas

help please it is confusing
i need help with a math problem it says to subtract 2y - 3 from 5y-10​
Write the standard form of the equation of the circle with the given characteristics. Endpoints of a diameter: (2,3), (-8,-9)
arrange and write the integers in increasing order 68,96,-26,38
Pls help and explain
Solve m+9=2 m=_ Which statement shows the correct justification for the step used to solve the equation? Add 2 to each side. Add 9 to each side. Subtract 2 fro
What is the slope of the line that passes through the points -1,-7 and -2 ,-5
I need help please (geometry)
Please help meeeeeee and show your work please
A-b=12 ab=14 find a2 +b2