Guccijulian
Guccijulian Guccijulian
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

12 for a charity walk walked 3 miles how much did his cousin pay per mile

Respuesta :

carliecryer
carliecryer carliecryer
  • 24-08-2017
if he paid $12, then you do:
12/3=$4 per mile
Answer Link

Otras preguntas

What is the estimate of 1/2+1/6?
are all cattle breeds the same species?
list the 5 Themes of Geography
Alliya spent $6.70 on 12 pencils at the store. Her cost included $0.46 sales tax. How much did each pencil cost?
The results of a poll show that the percent of people in a town who oppose the construction of a new bus station is in the interval (0.35, 0.43) . What is the p
What is -6n+5=1? Thanks!
Which stages make up interphase of the cell cycle? A. G, S B. G1, S, G2 C. S1, G, S2 D. G1, S1, G2, S2
I WILL CHOOSE THE BRAINLYIST....PLS HELP WITH MATH...Thx:) Btw I have a time limit 10 mins per question... 1. A photo is 12 in. Wide by 18 in. Tall. If the widt
How to make bias binding with a bias binding maker?
Which line from the text explains the effect of the texts of agrippa on the narrator?