deyahnadouglasowtjuc
deyahnadouglasowtjuc deyahnadouglasowtjuc
  • 25-09-2017
  • Mathematics
contestada

bananas are $0.59/pound, how much will 25 bananas cost?

Respuesta :

82116
82116 82116
  • 25-09-2017
The answer would be $14.75. You would have to do .59 times 25 bananas and you would would get $14.75.
Answer Link
texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 25-09-2017
25 lbs at 0.59 per lb = 25 * 0.59 = $ 14.75 <==
Answer Link

Otras preguntas

The following sentence is in what tense? Laura has given donations to the local food bank. A. Present B. Past perfect C. Past D. Present perfect
4:15 to 5 :00 is how many minutes
what is the value of the function y=4x-19 when x=-2.3? y=_____?
Name and define the 6 stages of the water cycle
1/8 divided by 4 normal answer and simplifed answer
Which set of side lengths form a right triangle
what countries were formed after ww1
Which topic or issue would be most appropriate for a four- to five-page research paper? a) advertising on school grounds b) advertising c) print advertising d
A statistic that describes a sampled group is called __________. A. anecdotal B. inferential C. analogical D. descriptive
Discuss the primary differences between how plants and animals deal with any TWO of the following three characteristics of life: cell structure metabolism repro