davidthang70 davidthang70
  • 24-09-2015
  • Mathematics
contestada

A 9-kg bag of mangoes for $12 ______Per kg

Respuesta :

deniseruiz58 deniseruiz58
  • 24-09-2015
Since the total was $12, you have to divide it by 9. So

12/9= $1.33
Answer Link

Otras preguntas

Question Which equation represents a proportional relationship? y = 5x + 1 y=−5(x+1) y=−5x y=1/5x
how is lightning different from the electricity that powers a light bulb
arrange the following elements in order of increasing electronegativity: selenium, sulfur, tellurium, oxygen
Under which of the following circumstances would a disclaimer of opinion not be appropriate? The financial statements fail to contain adequate disclosure of rel
What's the answer and how do you find the baring??
Enter the data into your Calculator and perform a linear regression round a and B to the nearest 10th someone help me please
Can you think of some explanation for the results from the Type Ia supernovae other than an accelerating universe?
how the celebration of the day enforces the application of the constitution of South Africa​
en? The integral lo dx is difficult (some say impossible) to evaluate exactly. But we can approximate it using power series. First, find the 4th degree Taylor p
cholesterol synthesis begins with the formation of mevalonate. True or False