DiabloNemesiss DiabloNemesiss
  • 23-10-2017
  • Mathematics
contestada

HELP ASSAPP WITH THIS QUESTION

HELP ASSAPP WITH THIS QUESTION class=

Respuesta :

cedarwood79
cedarwood79 cedarwood79
  • 23-10-2017
Okay. The prices are definitely not the same. At the Snack Shop, granola bars cost $1.25 and granola bars cost $1.30 at Sports Field. By looking at the tenths place, you can tell that 1.25 < 1.30, because 2 is less than 3. So the Snack Shop sells granola bars at a lower price. The answer is C: Snack Shop.
Answer Link

Otras preguntas

Which set of dimensions is possible for a rectangular prism with volume 336 in^3? A. 2 in. by 8 in. by 16 in. B. 3 in. by 8 in. by 16 in. C. 4 in. by 8 in. b
60/100 in simplest form
Which kind of sentence is this? Leaves are falling from the tree A. interrogative B. exclamatory C. imperative D. declarative
Which power is exclusive to the Senate?
20 3/4 convert to fraction notation
Which form of a possessive pronoun correctly completes the sentence? The yellow car in the parking lot is __________. A. ours B. our's C. our D. ours'
please help. In desperate need because i need to graduate. You are considering a 5/1 ARM. What does the 5 represent? A) the interest rate of the initial, fixed-
what is an organism that makes its own food?
Which sentence contains an incorrect possessive form? A. The lawn mower's spark plugs needed to be replaced. B. Foxes' dens are usually well hidden. C. The des
Why is freedom of expression important for democracy?