hayleehowardoyapzm hayleehowardoyapzm
  • 23-10-2017
  • Mathematics
contestada

what is the vost of apple juice per ounce 16 ounces cost $3.20

Respuesta :

cherylmaef
cherylmaef cherylmaef
  • 24-10-2017
cost/ ounce

16 ounce           $1                 16 ounce
_________ × _________ = __________ ≈ 19 ¢ per ounce 
$ 3.20              100 ¢              320 
Answer Link

Otras preguntas

The boxer rebellion led to an increase in chinese what
Acid precipitation is caused by a mix of a. respiration, carbonic acids, and seawater. b. water, soil, and air. c. sulfur dioxide, carbon dioxide, and nitrog
use property to find sum pr product 5 x 23 x 2
Annelids have a(an) ____ circulatory system, in which blood is contained in a network of blood vessels. a. open b. dorsal c. closed d. ventral
5345>5.34__>5.343 Find the unknown digit to make each statement true 8.25<8.___6<8.361 6.48>6.4__1>6.470
The three aspects of the measuring process are units, systems, and instruments.
Two angles in a triangle add up to 115 degrees what is the size of the third angle?
What are the personal pronouns in this sentence? Why don't you, she, and Lisa stay in my room instead? a. my b. and c. you d. in e. she
What is the solution to 3.2x = 6.4? a. x = 2 b. x = 3.2 c. x = 9.6 d. x = 20.48
What did leaders of the public school movement work to establish? a. tax supported schools. b. low tuition colleges. c. free text books d. better private sc