marlaarbogast
marlaarbogast marlaarbogast
  • 25-10-2017
  • Mathematics
contestada

McKenzie bought 1.2 pounds of coffe for $11.82. What was the cost per pound?

Respuesta :

kiwichipmunks
kiwichipmunks kiwichipmunks
  • 25-10-2017
11.82 divided by 1.2=9.85
Answer Link
babypusheen168oycoip
babypusheen168oycoip babypusheen168oycoip
  • 25-10-2017
1) $11.82 for 1.2 pounds
2) 11.82 divided by 1.2 
3) 11.82/1.2
4) $9.85 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Why do birds fly? And also how to get rid of scariness of birds?
The newly formed Communist PartyA.signed a treaty with the Central PowersB. signed a treaty with the AlliesC. requested protection from JapanD. requested protec
Differentiate. y=ln (17-x)
what does x-4over5=6over7   what doesx=
I need to find the mean and the mode. What is the mode?
Find an equation of the line that (a) has the same y-intercept as the line and (b) is parallel to the line .
The newly formed Communist PartyA.signed a treaty with the Central PowersB. signed a treaty with the AlliesC. requested protection from JapanD. requested protec
In the US, What is the DMV?
1.Heat Energy is also known as?2.Energy from the sun is?3.Three energy transformations in turning on a flashlight?4.Energy transformation in a car starting and
how do you inscribe a square in a circle?