Dessyj4954 Dessyj4954
  • 25-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is $20.50 is the cost of 3/4 lb. but want is the cost for 1 lb?

Respuesta :

82607618
82607618 82607618
  • 25-10-2017
$20.50 x 4/3 = the cost of 1lb = $27.33
Answer Link

Otras preguntas

Why was New Orleans “the one single spot” that made its possessor the “natural enemy” of the United States?
does there need to be another comma? They are all looking forward to learning about care of horses, basic equipment to use and specific riding techniques.
what competitions will occur after the Olympic games end?
Ten times the sum of half a number and 6 is 8
Pasha bought 3 pounds of onions for $2.67. Which ratio is proportional to 3 pounds at $2.67?
What is the solution to the following system of equations? y = −x2 − 5x − 4 y = −x2 + 9x − 18 1. (−1, −10) 2. (1, −10) 3. (−1, 10) 4. (1, 10)
Find the volume and the lateral area of a frustum of a right circular cone whose radii are 4 and 8 cm, and slant height is 6 cm. A chimney, 100 ft. high, is i
solve the problem- 12.4 divided by two-fifths
A 5.0 g lead bullet is fired into a fence post. The initial speed of the bullet is 210 m/s, and when it comes to rest, half its kinetic energy goes into heating
Which are features of myths?