harloogie
harloogie
23-10-2015
Mathematics
contestada
$1.12 for 8.2 ounces help as soon as possible
Respuesta :
AL2006
AL2006
23-10-2015
I'll go out on a limb here, and assume that you want a unit rate,
although technically, you haven't asked ANY question.
==> 13.66¢ per ounce
==> 7.32 ounces per dollar
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
how would your weight change on the surface of an earth sized planet whose mass was greater than earths? why?
If (-3, y) lies on the graph of y = (1/2)x, then y =
Which choices are in the solution set of the inequality below? Check all that apply. 20x>70 A: 6.5 B: 3 C: 3.5 D: 1 E: 5 F: 4
What is the initials for sodium chloride
should the object be measured in grams or in kilograms? a feather a bulldog a television a penny
What is the initials for sodium chloride
which expression stands for 32 more than a number d
How did Islam and the beliefs of indigenous societies fuse among African people?
Need help solving this proportion....x\4 = 5\7
Sara is putting away a pile of 36crayons she can pack them in boxes of10crayons or as single crayons .what are the different ways Sara can pack the crayons?