GamingGotta
GamingGotta GamingGotta
  • 21-11-2015
  • Mathematics
contestada

How do I find the unit rate?
$253 for 20 hours

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-11-2015
Divide 253 by 20 to get the unit rate.
We get 12.65
So our unit rate is; $12.65 per hour
Answer Link

Otras preguntas

why might someone want to flee to afghanistan to seek a home in a new country
Which is the most appropriate unit of measurements to use to measure the thickness of a quarter? Elaborate. A.) meters B.) Kilometers C.) Centimeters D.) Millim
when it is winter in europe, what season is it in asia and why?
Omg i'm confuse 7(x+4) =9(x -2)
find the common ratio of r 6,24,96,384
Would there be a problem or a major event in a horror story?
find the common ratio of r 6,24,96,384
Hey there this is Japanese What is the meaning of :1) sugoi2) takai
Would there be a problem or a major event in a horror story?
what is a 1/4 of ?/100