hannahmohamed22 hannahmohamed22
  • 23-12-2017
  • Mathematics
contestada

each unit cost 14p how much do 942 units

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-12-2017
14×942
= 13188is the answer
Answer Link
adioabiola
adioabiola adioabiola
  • 30-09-2021

We are required to find the cost of 942 units given the cost of 1 units.

The cost of 942 units is 13,188p

If the cost of a unit = 14p

Cost of 942 units = Cost of a unit × 942

= 14p × 942

= 13,188p

Read more:

https://brainly.com/question/22488466

Answer Link

Otras preguntas

10 POINTS.. 1 Read the sentences. When bricking a building, masons must fit the bricks together. Sometimes, masons slice bricks in half for a better fit. Which
when is proof of purchase needed
A department store receives a shipment of 1,000 glassesOut of a random sample of 10 glasses, 2 are broken. How many would you expect to be broken in the entire
can somebody help me with this problem
Help pleaseeeeeee 1. Escoge la oración que el un ejemplo correcto de un mandato informal. a. Habla con Julio sobre el horario. b. Tú hablas con Julio sobre e
What three Supreme Court justices were appointed by President Reagan?
The strong and adventurous Vikings that raided and colonized parts of Europe were also called? A) Moors B) Norsemen C) Russians D) Goths
Which document puts you at a least risk of Identity theft
What is the main difference between the equity and exchange philosophies of compensation?
What is the position of the car?