sierra91 sierra91
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

Marilyn bought 6 cans of tuna at $1.29 a can. How much did she spend

Respuesta :

homeworkpleasehelp
homeworkpleasehelp homeworkpleasehelp
  • 24-01-2018
1.29*6=7.74 so she spend $7.74
Answer Link
RushilGadamshetty RushilGadamshetty
  • 24-01-2018
This is an easy problem. 

Cost of each can = $ 1.29
Total number of cans = 6

6 X 1.29 = Total Cost

$7.74 = Total Cost

Answer Link

Otras preguntas

Jose Is planning an end of the year swimming party for some of his friends he wants to make gift bags for each of them I he has 6 beach ball and 12 small frisbe
Hotdogs and corndogs were sold at last night’s football game. Use the information below to write equations to help you determine how many corndogs were sold. Th
How was physical evidence considered in the witch trials?
compare and contrast two types of plants described in this passage
Solve for x A. 11 B. 20 C. 83 D. no solution
What is the value of x if line a is parallel to line b and is cut by a transversal?
a sales associate in a department store earns a commission on each suit and each pair of shoes sold .on week she earned $47 in commission for selling 3 suits an
Ira has 128 stamps in his stamp album he has the same number of stamps in each of 8 pages how many stamp are on each page
axes system define ​
Please help I'm very confused (10 points)