flexibleroyalfo flexibleroyalfo
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for 24 ounces or mozzarella cheese for $2.88?

Respuesta :

Pardeep18
Pardeep18 Pardeep18
  • 24-01-2018
The cheese costs 12 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

What does the Pythagorean Theorem state about the sides of a right triangle if the legs of triangle have the measurement of a and b and the hypotenuse of the tr
In what way were the American Indian Movement and the civil rights movement most similar?
A school has 63%, percent girls and 37%, percent boys. If 23%, percent of the girls wears contacts and 42%, percent of the boys wears contacts, what percent of
HELP ASAP!! DUE TOMORROW!! WILL UPVOTE IF ANSWERED NOW!! Describe the importance of interpersonal skills as it relates the 911 dispatcher profession. Differenti
Order from longest to shortest
Graph the velocity of a car accelerating at a uniform rate from 7.0 m/s to 12.0 m/s in 2.0 s. Calculate the accerleration
Without experiencing success, it is difficult to remain motivated in an activity. t/f
what was the iconoclastic controversya. it was a defiance of the emperor's ordersb. it was the challenge to religious symbolsc. it was a refusal to adopt new c
A particular bird species found in North America obtains most of its food energy by catching and eating insects. A mutation arises in this bird population that
read this sentence: I believe in freedom, I believe in justice, and I believe in America. which rhetorical device is the sentence most clearly using?