leslievramirez1344 leslievramirez1344
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada



(1 pt)


Matt paid $6.88 for 4 bags of rice. Each bag cost the same amount.

How much did Matt pay for each bag of rice?

Respuesta :

prosborough198p2ub41
prosborough198p2ub41 prosborough198p2ub41
  • 24-01-2018
Matt paid 6.88/4bags= $1.72 each bag
Hope this helps! Thanks!
Answer Link

Otras preguntas

Calculate the number of ATOMS in 1.0 mole of O2.
Give a structural formula to match the name for the following. isopropylamine
How did the slogan “Liberty, Equality, Fraternity” sum up the goals of the Revolution?
Read these lines from the poem: A worn-out fetter, that the soul Had broken and thrown away! Which phrase best describes the mood conveyed by this metaphor? a.
Which sentence is punctuated correctly? Don wore braces on both of his legs still; he was an avid runner. Don wore braces on both of his legs: still he was
What were some of the practical reasons Muslims had for supporting the advancement of science?
What effect did reunification have on Germany’s inter- national role?
Which describes an alternate plot pattern? a. A single character experiences a series of events b. A group of characters experience a single event together c. D
When Republicans chose Ulysses S. Grant as their presidential candidate in the election of 1868, Democrats chose a. Andrew Johnson. c. Samuel Tilden. b. Horatio
Political opponents of President John Adams opposed the Alien Enemies Act of 1798 because it