coll123 coll123
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

If 1 pound of grapes cost 3.25 and2 pounds cost 6.50 what do 3,4,5,6,7,8,9 pounds cost?

Respuesta :

priyamerrill priyamerrill
  • 24-01-2018
3, would be 9.75
4, would be 13
5, would be 16.25
6, would be 19.50
7, would be 22.75
8, would be 26
9, would be 29.25
OR 3.25x = y (y being 3-9)
Answer Link

Otras preguntas

Lumina Corporation began operations in 2015 with 4900 employees. During the first half of that year, the company did not see any attrition. Profits were high, a
I need help with this. Please and thank you.
) Add an L2 regularization term (+α P i θ 2 i ) to your surrogate loss function, and update the gradient and your code to reect this addition. Try re-running yo
When mantle rocks near the radioactive core are heated, they become less dense than the cooler, upper mantle rocks. These warmer rocks rise, while the cooler
Would you describe someone as exhibiting refinement if, at dinner, he or she slurped the soup? Explain
Describe the development of cuneiform by the Sumerians. What word is symbolized in the image below?
Please please answer this correctly.I need answer correct till 100.Please give me the correct answers no wrong answers
I need help urgently please
Two career fields that lack minority professionals and thus offer many grant opportunities to students are education and O A. nursing O B. business C. accountin
help asap time limit ​