mrwondertrade mrwondertrade
  • 25-01-2018
  • Mathematics
contestada

If Michelle spends $1.60 for lunch and $.80 for snacks each day, how much does she spend in 5 days?

Respuesta :

AnimeBrainly
AnimeBrainly AnimeBrainly
  • 25-01-2018
1.60 + .80 = 2.40

Michelle spends $2.40 in all everyday

2.40 x 5 = 12

Michelle spends $12 in 5 days

hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

a trapezoid is shown in the grid
what is meant by socialization?​
The senior classes at High School A and High School B planned separate trips to the state fair. The senior class at High School A rented and filled 13 vans and
IM STUCK ON THIS QUESTION. WHATS 1+1
Last question pls help then i will give away al points pls help.
Unlike French Revolution the American revolution resulted in
please help i hate geometry
Convert 5420 into base five numeral​
Which is NOT a benefit of still life work?​
Describe a situation in which majority rule and individual rights might come into conflict.