awesomesauce087
awesomesauce087 awesomesauce087
  • 26-01-2018
  • Mathematics
contestada

Jesse bought 5.2 pounds of grapes for &7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost?

Respuesta :

darkoair79 darkoair79
  • 26-01-2018
Rounded, it would cost $4.50 :)
Answer Link

Otras preguntas

Is this table a function or no?
Which god's festival was the cause for developing dramatic performances?
When meeting a person for the first time, the only data that speakers usually have to work with come from?
What fraction of the enzymes will be active at ph=4.07 explain?
what is the setting for "the three brass pennies"
Solve the formula for the specified variable A=P+PRT for T T=
what is 1/8y in a verbal expression?
Choose the sentence that has no misplaced or dangling modifiers. (5 points) Hitting the water with an awkward belly-flop, everyone sitting by the pool near Rola
In "two kinds," why does the daughter mention her mother's dead daughters when her mother insists that she practice piano after the recital?
What did those who favored the newly proposed stronger national government choose to call themselves?