jaleyakidd jaleyakidd
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

find the average rate. Four pounds of apples cost $1.96

Respuesta :

harunoato harunoato
  • 23-02-2018
49 cents. Divide 1.96 by 4 to get your answer.
Answer Link

Otras preguntas

I dont know how to type a journal entry for history about First Nations refugees in canada
need help with finding what compounded quarterly is
A family spends $35.00 on 5 drinks and 5 bags of popcorn at the movie theater. Each drink costs $1.75 and each bag of popcorn costs x dollars. The equation mode
What are the exemptions to the requirement criminal defendants in witnesses can be in the same room with a witness testify
Tech A says that it is possible for a vehicle to have one fault that causes yet another fault to set a code. Tech B says that the test light, an analog voltmete
A person riding on the roof of a freight train throws a ball forward. (a) If we ignore air drag and relative to the ground, is the ball moving faster or slower
the Japanese islands, like Hawaiian islands, were made by _____ eruptions.
An unknown compound contains only carbon, hydrogen, and oxygen (CxHyOz). Combustion of 6.50 g of this compound produced 9.53 g of carbon dioxide and 3.90 g of w
Probability can be written as a percent decimal fraction or all of the above?
What is the inverse of the function y=In(x)