mgolonks13 mgolonks13
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

Four bars of soap cost $1.12. What would you pay for 2 dozen bars? (1 dozen=12)

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-02-2018
4 bars = $1.12
Multiply the above equation by 6.
24 bars = $6.72 . . . . . . the cost for 2 dozen bars.
Answer Link

Otras preguntas

What might make a vehicle ineligible for coverage under an extended warranty ?
How can electric charges be used to create a magnetic field? A. A magnetic field forms around a moving electric charge, so an electric current can be used to
why is the northwest ordinance sometimes called the confederation congress's only success
Easy Short question but IDK please HELP! A student is revising the sentence below: My intent is simply to amuse the audience, to give them some joy to remembe
An inconsistent system of equations is a system with __________.
Which equation is in point-slope form and depicts the equation of this line? a. (y+4)=-1/3 (x+1) b. (y-1) = -1/3 (x-2) c. (y-4) = -5/3 (x-1) d. (y+4) = 5/3 (x+
Most new immigrants to the United States in the late 1800s came from
State whether the following statements represent unprofessional or unethical behavior.......Mr Venter is always late for work and takes long breaks ...Dave's mo
Which of the following would be equivalent to 3^2 ⋅ 3^5? 3^ 10 3 ^ 3 3^ 10 3 ^ 7 31 ⋅ 37 30
Name the compound Fe(NO2)2?