luispinedap0gu5v luispinedap0gu5v
  • 25-02-2018
  • Mathematics
contestada

leo bought 6 chew toys each chew toy cost 4.how much did leo spend for the chew toys

Respuesta :

elip1
elip1 elip1
  • 25-02-2018
6•4=24 so he spent a total of $24
Answer Link
screechie
screechie screechie
  • 25-02-2018
Leo spent $24

1 chew toy equals $4

6 chew toys multiplied by 4 equals $24
Answer Link

Otras preguntas

How do you Simplify 5(q-16)
to squeeze a gas into a smaller space word
Which type of state law is based on rules, orders, and regulations made by federal, state, or local executive officers? A. administrative B. constitutional C.
what was a central issue related to the stability of mexico
Make n the subject of the formula: M=3n
3(x-4)=5(x+2) a. x=11 b. x=-11 c. x=1 d. x=-1
how do achievements in architecture in mohenjo-daro and in anceint egypt both reflect the process of state-building?
what is the numeral that is 100,000 more than 7,264,987?
Use mental math to evaluate the expression 6(31)+6(4)-6(15)
order the fractions from smallest to greatest. 12/4 12/6 12/11