zaynahbridges zaynahbridges
  • 27-02-2018
  • Mathematics
contestada

tennis two weeks ago star bought 3 can of tennis balls last week she bought 4 cans of tennis balls this week she bought 2 cans of tennis balls the tennis balls cost d dollars per can

Respuesta :

tigerdog516
tigerdog516 tigerdog516
  • 27-02-2018
The answer will be 24 because I think you multiply the numbers up
Answer Link

Otras preguntas

What is the measure in degrees of ZPQR shown above? A) 105 B) 120 C) 135 D) 150
Your school’s Athletic Director has a budget to buy some athletic equipment for different sports. Write how many items she can buy for each of them. Lista de c
what is f (5) need help asap
What are the two units for heat?
Whom is Swift criticizing in this passage? I do therefore humbly offer it to publick consideration, that of the hundred and twenty thousand children, already co
if f(x)= 4^x then f(2) =
For what reason did Gulliver leave his family and set off to sea
For a theoretical yield of 20 g and actual yield of 12 g, calculate the percent yield for a chemical reaction. Answer in units of %. Please and Thank you!
Why was being a small nation a problem for Japan prior to World War II?
Is yeast both a autotroph and a heterotroph