pkprom12 pkprom12
  • 22-01-2016
  • Mathematics
contestada

a 16 ounce bag of shredded cheese costs $ 3.89. How does ot cost per ounce?

Respuesta :

SerenityKouryRowland
SerenityKouryRowland SerenityKouryRowland
  • 22-01-2016
3.89 divided by 16 so then you will get a anwser
Answer Link

Otras preguntas

Find the midpoint of the segment with the endpoints:(1, 7) and (9,0)
The odyssey by homer: Analyze the author’s use of syntax in this text. Are the sentences long or short? Does the author use punctuation to slow down the pace, o
hey guys I was wondering if you guys can help me out on a test it a big part of my grade. it's about points lines and planes. pls I need this test to raise up m
A dog chase is a cat until the dog gets tired. A graph of its velocity overtime is shown below. What is the dogs average acceleration from 0-12 seconds?
Find f(x + h) when f(x) = -3x^2 - 2x + 4. A. -3x^2 - 3h^2 - 2x - 2h + 4 B. -3x^2 - 3h^2 - 8x - 8h + 4 C. -3x^2 - 3xh - 3h^2 - 2x - 2h + 4 D. -3x^2 - 6xh - 3h^2
Discuss how a government might influence private producers.
When he gave his speech to younger audiences, Jake knew that it would be prudent to avoid sharing stories that might be considered inappropriate for children. B
pls answer need help
The string that produces the lowest tone on a piano vibrates 87 times in 3 seconds. How many times would this string vibrate in 12 seconds?
Solve 2 (1/9) x =2/81 for x