killer90001 killer90001
  • 26-01-2016
  • Mathematics
contestada

I really need help plz.

I really need help plz class=

Respuesta :

RarNotRoar000
RarNotRoar000 RarNotRoar000
  • 26-01-2016
I am pretty sure the answer is $140. Since each friend payed $35, there would be 4 groups of $35. So to find the total cost, we add them up, 35+35+35+35= 140. Another method you can use is multiplication. You would do 35×4 and that would also equal 140 dollars. I hope this helped.
Answer Link

Otras preguntas

Brantley tosses a ball out of a window that is 60 ft in the air. Its initial velocity is 18 ft per second. The path of the ball is represented byh = -16t^2+18t+
Calculate how far a jogger runs in 1.5 hours with an average speed of 2.22m/s
The Woman from Brassempouy captures the essence of a head, also called the
Equipotential surfaces a) make an angle of 45 degrees with the electric field. b) are parallel to the electric field. c) are perpendicular to the electric field
I need answer fast please
In your opinion, is it reasonable to require all airline passengers to submit to full-body imaging and pat-down pre-boarding searches? Explain.
Writing a letter to a friend telling her at least four reason why u were unable to attend the night party​
An investment adviser is a private fund adviser that is not required to register with the SEC. It has a pool of qualified investors and wants to add to the pool
Uranium-235 and Uranium-238 are
When Teddy filled up the tank on his moped, it cost $5.03. How much gas did his moped need? Explain how you know. 1 gallon= $4.19 :)