lintiffany lintiffany
  • 22-03-2018
  • Mathematics
contestada

Three pies and four cakes sell for $35 while four pies and five cakes sell for $44.50. What is the cost to purchase one pie and one cake?

Respuesta :

cassietovar1 cassietovar1
  • 22-03-2018
$9.50
.......................
Answer Link

Otras preguntas

Describe one national event that took place recently and state at least two effects it had on the people in your area
A spherical ball has a radius of 4 inches. What is the volume of this sphere, to the nearest cubic inch.
Can someone please help me with this? John is a 35-year-old male (he/him) administrative assistant who enjoys playing baseball on weekends. During one of their
Sydney finished all his work on time, but many of his teammates still struggled to complete their assignments. What should he do? a) Not to be distracted. They
HELP NOW PLEASE What were the major empires in between the 11th-16th centuries?
what are three characteristics of life that archaea bacteria have?
How many moles are there in 2.3 x 1024 atoms of sulfur?
13 + {16 + 2 -[25 + 45) x 3] + 9}
Can someone explain this to me thank you
Consider points a, b, and c in the graph. Determine which of these points is relative maxima on the interval x = –1 and x = 2 in the graph.