amork001 amork001
  • 22-03-2018
  • Mathematics
contestada

Cereal is 14 ounce box for 2.81, what is the price per ounce

Respuesta :

chloerk02 chloerk02
  • 22-03-2018
2.81÷14 so the answer would be .2
Answer Link

Otras preguntas

Why are nutrients from fertilizer harmful to aquatic ecosystems?
What is in the middle of 2.15 meters and 2.17meters using desimals I need 3answers
I need help with both of these1)     How did a highly literacy rate help draw the seperate colonies togther?2)     What were the most likely reasons that the fr
What do scientists study to learn abut prehistory?
A car whose mass is 1000kg is traveling at a constant speed of 10 m/s2. Neglecting any friction, how much force will the engine have to supply to keep going the
A 2-kg book is pushed along a table with a force of 4N. Find the frictional force on the book if the book's acceleration is 1.5 m/s squared. Explain how to find
Which line is a graph of the equation 2x + 5y = –10?  A.line a  B.line b  C.line c  D.line dNeed help plz :\ been stuck on it for a while now
Write a multiplication problem in which he product is between 0.05 and 0.75. PLEASE HELP!!
what bodies of water surround the arabian peninsula
What is 29/7 as a mixed number?