ibahadurali786oz4gxs
ibahadurali786oz4gxs ibahadurali786oz4gxs
  • 26-03-2018
  • Mathematics
contestada

can someone help me on this question and show me how to solve it

can someone help me on this question and show me how to solve it class=

Respuesta :

ShiannBerry
ShiannBerry ShiannBerry
  • 26-03-2018
Well if the gum has 14 pieces in it and costs $1.69 you would divide $1.69 by 14. Which would be $0.12
Answer Link
miahpapaya
miahpapaya miahpapaya
  • 26-03-2018
The answer is b. And the other user explained it:)
Answer Link

Otras preguntas

Is brick a natural resource?
Which Is bigger 2460cm or 0.024km
Which of the following shows estimating 283+496+72 by using compatible numbers? A 200+500+100= B 300 + 400+100= C 280+400+25= D 280+500+75=
What is the noun for beg?
What do Americans value as the basic individual or natural rights?
Sargon moved from south to north to conquer Sumer. a yes b no
Multiplying a number by 4/5 then dividing by 2/5 is the same as multiplying by what number?
what is a group of words called? I need this today or i'm getting aBEATING!
how do wind,ocean currents, bodies of water, and elevation affect climate patterns on earth?
You have diving lessons every fifth day and swimming lessons every third day.today you have both lessons. In how many days will you have both lessons on the sam