rxllbu
rxllbu rxllbu
  • 27-03-2018
  • Mathematics
contestada

The gum you like to is on sale. it is regularly priced at $1.59. Write and equation that will help determine how much you’ll save if you buy the pack today.
S=sale price
C=cost savings

Respuesta :

DoritoCrazz13 DoritoCrazz13
  • 27-03-2018
c=s-1.59 that should be the answer see ya
Answer Link

Otras preguntas

What is 2 49/100 as a decimal number?
Is it true that cornwallis's troops won a decisive victory for the british at yorktown
Solve the following equation.-3 = x/5
Microorganisms are typically ____-celled
What occurs when the velocity of water carrying sediments is reduced?
Which of the following words best describes the political climate of Curacao in the early 1940s? A. alarmed B. discouraged * C. hopeful * D. tense I think the a
Which of the following verbs completes the sentence correctly. If you had ____ more water, you would not be so thirsty right now. a) drink b) drank c) drunk d)
Complete the square to transform the quadratic equation into the form (x – p)2 = q.
What are three things to look at closely on the contract?
Of what thing is this pic? Explain.