kyra2992 kyra2992
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Oranges cost $2.00 for eight , you need 15 . How much will it cost

Respuesta :

Foofoobug
Foofoobug Foofoobug
  • 23-10-2018
15×.25=3.75 for 15 oranges
Answer Link
dancer110 dancer110
  • 23-10-2018
15x25 is 375 turn it into money and its $3.75 for 15 oranges
Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

All organisms in Kingdom Animalia are multicellular, meaning their bodies are composed of more than one cell. Which other characteristic is common to organisms
Which verb form agrees with the subject and correctly completes the sentence? Farmers __________ millions of peanuts each year. A. harvest B. har
What is government and what is its purpose in a society? Are there different forms of government?  If so,l could you name them?
Where in the cells are vacuoles located and what do they transport?
10 yards<360 inches true or false
What does pie equal
what is 1/2 minus 1/6
ZERO polynominal function of f(x) = x^3 + 4x^2 - 9x - 36
Which of the statements about the relationship between DNA technology and genetic diversity is accurate?
1kg costs £1.28. what is the cost of 250g