wild77 wild77
  • 24-02-2020
  • Mathematics
contestada

if 4 pound of sugar cost of 1 pound of sugar is and the cost of ten pounds of sugar is

Respuesta :

adegokeganiyu435 adegokeganiyu435
  • 24-02-2020

Answer:

Ten pounds of sugar costs 2.5 pounds

Step-by-step explanation:

Ver imagen adegokeganiyu435
Answer Link

Otras preguntas

What did Western leaders think would happen after the USSR’s satellite states adopted communism?
A 6 pack of undershirts cost 13.98 this is 3.96 less than the cost of buying 6 individual shirts amount how much does each undershirt cost when purchased indivi
In lorenz's view, imprinting needs to take place at a certain, very early time in the life of the animal, or else it will not take place. this period of time is
the measurement of angle B is °. The measurement of angle A is °. The measurement of angle C is °.
What multimedia system creates an immersive, real-life experience that the user can interact with?
system equations by[tex]x - 4y = 11 \\ 5x + 2y = - 11[/tex] substitution I dont what to do I wasnt in class for a whole week so I dont know what I'm doing an
The polygons are similar, but not drawn to scale. Find the value of x. Please explain and answer! :)
A type of committee generally called to investigate an issue for possible future legislation or to perform a special function that is beyond the authority of a
blind contour line drawings are : a. often used to paint landscapes b. often detailed but not perfect c. often detailed and flawless
A car traveling at 21 m/s starts to decelerate steadily. It comes to a complete stop in 13 seconds. What is its acceleration?