kidvs13 kidvs13
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada


in first grade, Rebecca's school lunch cost $2.50. By seventh grade the cost of lunch increased By 75%
What is the cost of Rebecca's lunch in seventh grade?

Respuesta :

jasmiiine0325 jasmiiine0325
  • 26-02-2020

Answer:

3.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Write an equation of the line that has each pair of intercepts: X-intercept:-3, Y-intercept:6 How do I do this?
If 10 men can complete a piece of work in 30 days how many men are requiredto complete the same job in 25 days?
who is martin Luther king
Find the additive inverse of each number 1.) 3-7i 2.) -2 + i
Find the circumference and area of the circle whose equation is (x-9)^2 + (y-3)^2 = 64. Leave the answer in the terms of pi
evaluate the expression. write answer without exponets64 to the 1/2 power
C+(4-3c)-2=0 Need help
Determine the slope of the line that passes through each pair of points. 1.(5,1) and (2,7) 2.(5,3)and(-2,3)
How does a television signal differ from a standard radio wave
Please help propagate 1. a stream 2. to support 3. a mockery 4. to flourish