sagala
sagala sagala
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

blueberries cost $4.00 per pound
how many pounds of blueberries can you buy for $1.00

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 24-11-2020
1/4 = 0.25 pounds for $1.00
Answer Link
brittniedlg brittniedlg
  • 24-11-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

4.00 divided by 1.00 = 4

Answer Link

Otras preguntas

After the 1940s, the invention of _______ permitted wines to be produced in places where the climate was not ideal for wine production. a. pasteurization b. r
If 120% of a is equal to 80% of b, then what is the value of a b in terms of b
Is dark ages an appropriate name for middle ages?
What style of art represents people or objects exactly as they appear in life? realism impressionism cubism romanticism
What style of art represents people or objects exactly as they appear in life? realism impressionism cubism romanticism
On the road you are traveling, the pavement markings change from broken white lines to solid white lines between the lanes of traffic. What does the line change
what is 13,458 rounded to the nearest thousand
Sources are called tertiary sources if they A. include excerpts from firsthand accounts but are not entirely firsthand accounts. B. are a collection of raw data
How do I find the unit rate? $253 for 20 hours
what is an adjetive for walking