leeleeharveyAvahge leeleeharveyAvahge
  • 22-09-2022
  • Mathematics
contestada

Which can of Spaghettios is the better deal?
26.25 oz because it costs $.066 per ounce.
14.75 oz because it costs $.066 per ounce.

Which can of Spaghettios is the better deal 2625 oz because it costs 066 per ounce 1475 oz because it costs 066 per ounce class=

Respuesta :

brisneth86 brisneth86
  • 22-09-2022
The second option is the answer

14.75 oz because it’s costs $.066 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

If Chris throws the baseball 60 meters in 4 seconds what is the average speed of the football
if n = 4 what is your the value of 6n-3
9 miles is approximately equal to 16 km. How many km are equal to 63 miles? How many miles are equal to 48 km?
The word root kytos, as in cytoplasm, means                 A)           motion                 B)            a hollow                 C)            color
If one nation becomes more efficient than another nation at producing a specific product, the more efficient nation is said to have __________. better resources
How many solutions does the equation 3x+x+3=2(2x+1)+1 have?
what is 15/21 simplified?
i dont get how to write 36 thousandths in standard form
What did the proclamation of 1763 say?
What did the Spanish do after returning to NewMexico